Criminal Case

Criminal Case

Katilleri yakalamak ve ipuçlarını takip ederek adeta ajan gibi hareket etmek isteyen bireyler için muhteşem bir oyun: Criminal Case!

Katilleri yakalamak ve ipuçlarını takip ederek adeta ajan gibi hareket etmek isteyen bireyler için muhteşem bir oyun: Criminal Case! Başlangıçta Facebook üzerinden oynanmaya başlayan oyun geniş bir kullanıcı kitlesine erişince Android ve iOs uygulama mağazaları tarafından da kullanıma açık hale getirildi. Eğlenceli ve bir o kadar merak duygusunu harekete geçiren oyun günümüzde binlerce kişi tarafından oynanmaya devam etmektedir.

Bir polis/ajan görevinde bulunan iki karakterden uygununu seçerek oyuna başlıyorsunuz. Sonrasında haritada bulunan her seviye için farklı bir cinayet ile karşılaşılıyor. Bu cinayetleri çözmek için bir ekiple çalışma sürdürülüyor. Bulunan ipuçları bir laboratuvarda incelenirken kimi zaman bazı bulmacaları çözmeniz gerekiyor.

Criminal Case Oyunu Hakkında Bilgi

Criminal Case oyununda seçeceğiniz karakterler bazında tek tek vakalarla ilgilenmeye başlıyorsunuz. Gelen vakaları ilk olarak tablet üzerinden takip etmeniz mümkündür. Tablet üzerinde bulunan görevleri de bu sayede rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Oyun mevcut enerji sistemi ile çalışmaktadır. Beklenen görevleri enerji harcayarak yerine getirirsiniz. Enerjiniz bittiğinde ise meyve suyu ya da hamburger ile enerjinizi fulleyebilirsiniz.

Criminal Case İndir
Criminal Case İndir

Oyun içerisinde gerçekleştirilmesi gereken kimi incelemeler, otopsiler ya da olay yeri incelemesi bulunur. Tablet üzerinden olay yerlerinin hepsini görebilirsiniz. Görevleri yerine getirmek için gittiğiniz alanda oyun içinde oyun ile karşılamaktasınız. Kimi zaman olay yerinde iki alan arasındaki farkları bulmaya çalışırken kimi zaman ise alt tarafta belirtilen eşyaları karşılık olay yeri içerisinde zamana karşı bulmaya çalışıyorsunuz.

 

Eşyaları bulduktan sonra Criminal Case oyunu sizlerden bunları incelemenizi ve ipucu bulmanızı istemektedir. İpuçları doğrultusunda farklı şüphelileri bulmanız ve onları sorguya çekmeniz de mümkündür. Tablet üzerinden beklenen görevler son bulduğunda ise artık bir karar vermeniz istenir. Topladığınız katilin kan grubu, saç ve göz rengi gibi farklı etkenler doğrultusunda katili tutuklama emrini vererek diğer vakaya geçiyorsunuz.

 

Uygulama içerisinde gerçekleştirilen her görev anında son bulmayabilir. Örneğin otopsi incelemesi ya da kan örneğinin bulunması belirli bir süreyi kapsamaktadır. Süre dolana kadar farklı görevlere yönelebilir ya da bunların bitmesini bekleyebilirsiniz. Bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız oyun içi satın almalar sayesinde bir an önce sonlandırmanız da mümkündür.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar
 1. Merve

  Bu oyunu çok seviyorum sürekli oynadığım bir oyun keşke hep bu tarz olsa oyunlar

 2. busenur

  aşırı eğlenceli bir oyun bayadır oynuyorum hem de hiç sıkılmadan size de tavsiye ederim kesinlikle

 3. Elif ince

  En sevdiğim oyun gerçekten çok başarılı her bölümünü ayrı bir heyecanla bitiriyorum bu site inanılmaz güzel

 4. İsmail

  Senelerdir oynadığım gayet taktiksel ve kaliteli bir oyun bence herkes bu oyunu indirmeli.