Clash Royale

Clash Royale

Çevrimiçi olarak oynanabilecek ve tam bir planlama oyunu olan Clash Royale mantığıyla birlikte LOL oyununa...

Çevrimiçi olarak oynanabilecek ve tam bir planlama oyunu olan Clash Royale mantığıyla birlikte LOL oyununa benzemektedir. Grafik açısından daha basit grafiklere sahip olsa da oynanması aynı dozda zevkli olmaktadır. Kişiler bireysel ve destek güçleri ile karşısında bulunan rakibi alt etmeye çalışarak ilerlemeyi hedeflemektedir. Her galibiyet profilin daha ileriye taşınmasını sağlayacaktır.

Mobil Oyun içerisinde belirli özellikle ve geliştiriciler bulunmaktadır. Grafikleri çizgi filmi andıran tarzda animasyonlarla desteklenmiştir. Kişilerin gözlerini yormayacak aynı zamanda kan gibi sakıncalı görüntülerin oluşmayacak şekilde oluşturulmuştur. Bireyler oyunun mantığını kavradığı müddetçe istediği düzeyde bir galibiyet elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Ancak temelde strateji ve planlamaya dönük oyun olduğundan hafife alınmaması gerekir.

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Bireyler Clash Royale oyunu içerisinde üç kuleye sahiptir. İki kule yardımcı kule olarak adlandırılırken temel kule ‘Kral Kulesi’ olarak bilinmektedir. Karşı rakibinde aynı doğrultuda üç kulesi bulunur. Amaç rakipte bulunan üç kuleyi de yıkmaktır. Kral Kulenin yıkılması ile seviye son bulur ve galip gelirsiniz. Tabi hem sizin hem de rakibiniz bu durumu sağlamak için bazı avantajları bulunur.

Clash Royale İndir
Clash Royale İndir

Oyun içerisinde aynı anda kalenizi korumak ve karşı kaleye saldırmanız gerekir. Bu durumu aynı anda gerçekleştirmek zor gibi gözükse de kullanacağınız kartlar sayesinde bu durum kolaylaşacaktır. Kartlar her iki tarafa da seviyeye göre aktif kılınır. Seçeceğiniz karta göre asker desteği alabilir ya da alanınızı daha güvenli hale getirmek adına güçlendirebilirsiniz. Bu tamamen sizin stratejinize kalmış bir durumdur.

Clash Royale oyununda verilen bu kartlar belirli iksir karşılığında gerçekleşir. İksirler aldığınız galibiyetler sonucunda seviyenizin yükselmesi ile artmaktadır. Aynı zamanda oyun içi performansınız da bu durumda etkili olmaktadır. Her oyunda iksirler sıfırlanıp buna göre yenilenir. Ancak elde etmeniz gereken avantaj durumu için seviyeleri ilerleterek ilerletmek gerekir.

Strateji temelli oluşturulan bu oyun başta alışkın olmayan bireyler için zor gelebilmektedir. Mantığı çözüldükten sonra her kişi tarafından rahatlıkla oynanabilmektedir. Karşı rakibin atakları ve aldığı güvenlik durumlarını da gözlemleyerek farklı bilgiler edinmek mümkündür. Sadece galibiyete odaklanmadan öğrenmeyi de göz önünde bulundurarak ilerlemek gerekir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar
  1. başar

    Sitenin içerikleri çok güzel.Oyunuda çok güzel anlatmışlar.Bende hemen yükledim herkesin siteye bakmasını tavsiye ederim.