Süper Mario Run

Süper Mario Run

Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunu Süper Mario Run bu günlerde uygulama mağazalarında yerini almaktadır.

Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunu Süper Mario Run bu günlerde uygulama mağazalarında yerini almaktadır. Karakterimiz ile birlikte aynı zevki alabilmek adına görevler yerine getirilmekte ve prensesi kurtarmaya çalışmaktayız. Birçok yaştan bireyin beğenisini kazanan oyunun günümüz versiyonunu deneyimleyerek sizlerde eski günlere kolaylıkla dönebilirsiniz.

Google Play ve App Store bünyesinde indirilmeye uygun hale getirilen uygulama eskiden atariler ile oynanmaktaydı. Şimdi ise küçük telefon ekranlarına kadar sığmaya başladı. Oynama amacı aynı şekilde olan oyun kontrol paneli ile ekranlarda gözükür. Bu panel sayesinde karakteri oynatıp farklı zorlukları aşmaya çalışmaktayız.

Süper Mario Run Özellikleri

Geliştirilen ve yenilikleri ile gelen Süper Mario Run oyunu eskiye nazaran grafik açısından oldukça değişmiştir. Oyun kullanıcılara üç farklı mod ile oynama imkânı sunmaktadır. Birisi bireysel oynama diğerleri ise dünya bazında oynama ve çoklu oyuncular ile oynamaktır. Çevrimiçi olarak oynanan bu oyun dünya üzerindeki diğer oyuncu profillerini de görmenizi sağlamaktadır.

Grafikleri ile birlikte oyun içerisine farklı para/altın birimleri eklenmiştir. Kişiler mor, yeşil, sarı renkte olan altınları toplayarak elde edeceği puanları giderek arttırabilmektedir. Kazandığı altınlar neticesinde ise yeni nesil bu oyunda kişiselleştirmeler yapılabilmektedir. Güçlendirici almak, karakterde değişiklikler yapmak aktif kılınmıştır.

Süper Mario Run oyununda aynı zamanda farklı stiller de bulunur. Mesela bir oyun başlattığınız da o oyun içerisinde karakter sizden bağımsız olarak sürekli koşmaktadır. Bilirsiniz ki oyun içerisinde engeller ve ufak canavarımsı canlılar çıkmaktadır. Sürekli koşu esnasında doğru anda hareket etmezseniz yakalanıp ölmeniz mümkündür. Bu da oyunu zorlaştırdıkları noktasında herkesin hem fikir olmasını sağlamaktadır.

Zararlı bir grafik bulunmadığından her yaş bireyin kullanıma uygundur. Ancak App Store tarafından uygulanan ücret sistemi kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştır. İlk üç seviyeyi ücretsiz bir şekilde deneyimlemeniz mümkündür. Sonraki yenilik ve seviyeleri görebilmeniz içinse 26.99 TL değerinde bir ücret vermeniz gerekir.

iOs oyunlar arasında da yer alan ve  indirimi ücretsiz olan Süper Mario Run birçok bireyin beğenisini kazanmıştır. Geliştirdiği yenilikler ise kullanıcılar tarafından büyük bir merakla incelenmiştir. Belirli bir seviye sonrası ücretli olsa da kişiler tarafından oynanmaya devam ediliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *