Ateş ve Su

Ateş ve Su

Google Play ve App Store tarafından ücretsiz indirme imkânı verilen Ateş ve Su oyunu kısa sürede temin edilebilir. Uygulamaya giriş yapıldığında oyun ilk seviyeden başlar.

Ortaya çıkış tarihi oldukça eskilere dayanan Ateş ve Su oyunu günümüze kadar ulaşmıştır. Takım oyunu oynamak isteyen bireyler için oldukça ideal bir oyundur. 2000li yılların sonlarına doğru PC oyunları arasında lider olarak bilgisayarlar üzerinden oynanıyorken günümüzde telefonlar üzerinden de kullanıcılara sunulmaktadır. Oyun prensibi birlikte hareket etmeye dayanır.

Oyun içerisinde çeşitli durum ve zorluklar bulunmaktadır. Bulunan iki farklı karakter belirlenen süre içerisinde engelleri aşarak kapılara yönelmeye çalışır. Bu yönden hızlı ve taktiksel düşünmeyi gerekir. Bireysel olarak çıkılan yolda çoğu zaman takım arkadaşının yardımına ihtiyaç duyulduğu görülür. Bundan dolayı ortak hareket etmek ve düşünmek bu oyunun en önemli unsuru olmaktadır.

Ateş Su Oyunu Nasıl Oynanır?

Ateş ve Su İndir
Ateş ve Su İndir

Google Play ve App Store tarafından ücretsiz indirme imkânı verilen Ateş ve Su oyunu kısa sürede temin edilebilir. Uygulamaya giriş yapıldığında oyun ilk seviyeden başlar. Başlangıç seviyelerinde oyun mantığının anlatıldığı da görülmektedir. Nispeten diğer seviyelere nazaran oldukça da kolaydır. Ateş karakterini yöneten birey ile Su karakterini yöneten kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur.

Kırmızı rengi ile karşımıza çıkan Ateş karakteri, oyun içerisinde kırmızı elmasları toplamalıdır. Bu elmaslar ekstra puan getirici olmakla birlikte sonuca ulaşmak için zorunlu olmaktadır. Bunun yanı sıra karakter özelliğinin zıttı olan mavi renkteki su alanlardan uzak durmalıdır. Su ile en küçük temasında hakkını kaybeder ve takım olarak seviye kaybedilir. Su karakteri de ateş ile ilgili alanlardan uzak durarak mavi elmasları toplamalıdır.

Ateş ve Su Oyunu Serileri

Ateş ve Su oyunu günümüze gelene kadar 5 farklı seri halinde çıkmıştır. Bu seriler: Forest Temple, Light Temple, Ice Temple, Crystal Temple, Elements. Her seride karakterlerin ortak olarak kaçınması gereken durumlar da mevcuttur. Örneğin en çok oynanan seri içerisinde yeşil renkli sıvı iki karakterin ölümüne sebep olur. Temel hedef ise bulunan elmasları toplayarak diğer uçta bulunan kapılara yönelmektir.

Takım oyunu oluşu ile bir karakterin kapıya ulaşması yeterli olmamaktadır. Belirlenen süre içerisinde ancak iki karakter de kapılara ulaşırsa bir sonraki seviyeye geçilmektedir. Aksi takdirde kişiler sürenin bitmesi ya da yasaklı alanlara değmesi ile seviye son bulmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar
 1. Ecemmm

  Oyunu indirdim ama nasıl oynanır çözememiştim bilgilendirici olmuş elinize sağlık

 2. Eray Gürdal

  Ateş ve su oyunu küçüklüğümden beri oynadığım bir oyun. Ama bazı siteler donuyor. Bu siteyi yeni keşfettim ve bir sıkıntı görmedim tebrikler.

 3. Gökdeniz Günaydın

  Senelerdir Hep Oynarım Kuzenlerimle Arkadaşlarım la Çok Güzel Ve Eğlemceli Bir Oyun

 4. Sevde gül

  Çok severek oynadığım oyun bazi çözemediğim yerler vardı sayenizde onlarıda çözebiliyorum teşekkür ederim