Gardenscapes

Gardenscapes

Çocuktan yetişkine her bireyin oynayabileceği Gardenscapes oyunu, temelde bir dekorasyon oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuktan yetişkine her bireyin oynayabileceği Gardenscapes oyunu, temelde bir dekorasyon oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Temelde bir hikâye üzerine oluşturulmuştur ve seviyeler geçilerek kişilere eğlenceli anlar yaşamasını sağlamaktadır. Seviyeleri giderek zorlaşan oyunu her bireyin oynayabilmesi mümkündür. Geliştirici yönüyle de oyundan sıkılmadan ilerlemek sağlanabilmektedir. Geliştiricileri tarafından 3 yaş üstünde her birey için uygun görülmektedir.

Gardenscapes Nasıl Oynanır?

Oyun başladığında ekranda yıkık dökük bir ev ve büyük bahçesi ile karşılaşılır. Sol kenarda bir tablet bulunmaktadır. Bu tablet günlük olarak yapılması gereken hedefleri gösterir. Bu kimi zaman bahçede çitleri yerleştirmek kimi zaman çiçek ekmek gibi görevlerden oluşur. Bireyler bu görevleri yerine getirmek için yıldız kazanmak zorundadır. Yıldızları da seviyeleri geçerek elde etmek mümkündür.

Renkli karelerden oluşan ve bir araya gelmesiyle bomba, füze gibi yardımcılar elde edilen Gardenscapes birbirinden farklı seviyelerden oluşur. Başlangıçta kişilerin oyunu öğrenmesi için öğretici bilgiler verilir. Sonrasında ise seviyeler giderek zorlaşır. Baş karakterimizin ailesi ile olan ilişkisi ve diğer bireylerinde temelde oluşu ile oyun hareketlenir.

Farklı zorlukta seviyelerden oluşan oyun temelde ilk olarak evin bir bölümünün açılmasıyla oluşur. Kişiler seviyelerden kazandıkları yıldızlarla bu alandaki görevleri tek tek yerine getirir. O alanda mevcut görevler tamamlandıktan sonra ev içerisinde ya da bahçede farklı bir alan daha açılır. Karanlık olarak gözüken gizli bölümlerin tamamının açılmasıyla oyun son bulur.

Gardenscapes indir
Gardenscapes indir

Gardenscapes Nasıl İndirilir? Ücretli Midir?

Playrix tarafından geliştirilen Gardenscapes oyunu, ‘Bulmaca’ kategorisinde kullanıcılara sunulmaktadır. Android, iOs ve Microsoft tarafından desteklenmektedir. Temelde ücretsiz oyun olarak oynanmaktadır indirme sırasında herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak oyun içerisinde bazı avantajlar elde edebilmek adına oyun içi satın almalar gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma durumu tamamen kişi inisiyatifinde olan bir durumdur.

138 MB boyutu ile tablet ve telefonlarda fazla yer kaplamaması oldukça iyi bir yönüdür. Oyunu deneyimlemek isteyen bireyler mağazalarından kolaylıkla temin edebilmektedir.Kısa süreli indirmeden sonra oyunu kolayca kavrayarak eğlenceli bir şekilde oynamanız mümkündür.

Gardenscapes Bilgisayarda Oyna

Gardenscapes bilgisayarda oynama ya da bilgisayara indirme gibi doğrudan bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak bilgisayarınıza android oyunları indirebilmenizi sağlayacak emülatör programlar mevcut. Örneğin BlueStacks programını indirerek Gardenscapes pc için çözüm üretebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *