Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Ünlü oyun üreticisi King tarafından 2012 yılında hayata geçirilen Candy Crush Saga belki de tüm zamanların en çok konuşulan ve oynanan oyunları arasında yer almaktadır.

Ünlü oyun üreticisi King tarafından 2012 yılında hayata geçirilen Candy Crush Saga belki de tüm zamanların en çok konuşulan ve oynanan oyunları arasında yer almaktadır. Çıkış tarihinden günümüze kadar farklı yaş gruplarından bireyleri bünyesinde barındırır. Günümüzde hala son seviyeye gelerek uygulama firmasından güncelleme bekleyen tutkunları bulunmaktadır.

Rengarenk grafikleri ve farklı zorlukları ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. O zamanlarda yayınlanan bu tarz bir eşleşme oyununun olmaması kullanıcıların dikkatini kendisine çekmiştir. 3 yaşından büyük her bireyin oynaması mümkün kılınmaktadır. Herhangi bir şiddet içeriği bulunmayan oyun grafikleri ile de oldukça eğlenceli bulunmaktadır.

Candy Crush Saga Nasıl Oynanır?

Eşleşme oyunu olarak kullanıcılara sunulan Candy Crush Saga, birden fazla renkteki şekiller ile başlar. İlk birkaç oyununda nasıl bir mantığa sahip olduğu kişilere aktarılır. Yatay ya da dikey pozisyonda en az 3 aynı renkteki şeklin patlatılması mümkündür. Oyun sırasında sol tarafta yer alan görevlerin yerine getirilmesi ile bir sonraki seviyeye geçmek mümkündür.

 

Belirlenen hedefleri yerine getirmek amacıyla oyunculara belirli hamle sayıları verilir. Verilen hamle sayısı kadar eşleşme yapılarak görevlerin bitirilmesi hedeflenir. Yerine getiremeyen kişiler seviyeyi tekrar oynamak zorunda kalır. Ancak hedefe ulaşan kişiler yeni zorluklarla karşılaşır. Her ilerleme sonrası seviye giderek arttığından oyun içi güçlendirmeler oluşturmak gerekir.

 

Candy Crush Saga İndir
Candy Crush Saga İndir

Candy Crush Güçlendiriciler Ne İşe Yarar?

Üretici firmanın ücretsiz oyunlar kategorisinde yer alan  Candy Crush Saga oyunu içerisinde farklı güçlendiriciler bulundurmaktadır. Bunların kimisi oyun içi satın alma ile elde edilebilirken kimisi ise oyun sırasında elde edilir. Örneğin beş aynı rengi L ya da T şeklinde bir araya getirdiğinizde ‘şeker paketi’ elde edersiniz. Bu şeker paketi sayesinde 3×3 alanda bulunan renkleri toplamanız mümkün olmaktadır.

 

Güçlendiriciler başlangıç seviyeleri için çok gerekli olmasa da ileri seviyeler için can alıcı olmaktadır. Başlangıçta kişilerin bu güçlendiricileri çabuk tüketmesi ilerleyen zamanda problem yaratabilmektedir. Doğru zamanda güçlendiricileri kullanmak mevcut seviyeyi geçme konusunda daha etkili olmaktadır. Şeker paketlerinin yanı sıra daha fazla renkleri bir araya getirerek farklı güçlendirici oluşturmakta mümkündür. Kişiler güçlendiriciler sayesinde kısa sürede seviyeleri tamamlamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *