CodyCross: Çarpraz Bulmaca
CodyCross: Çarpraz Bulmaca İndir

CodyCross: Çarpraz Bulmaca

CodyCross: Çarpraz Bulmaca oyunu içerisinde belirli seviyeler bulunmaktadır. Kişiler mağazalarından oyunu indirdikten sonra kullanmaya başlayabilmektedir.

Bulmaca severlerin 2017 yılında en çok tercih ettiği oyun CodyCross: Çapraz Bulmaca olmuştur. Piyasaya girdiği ilk andan itibaren milyonlarca kişi tarafından indirilerek denenmiştir. Kullanıcılardan aldığı dönütler doğrultusunda ise yıldız ortalaması oldukça yüksek olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya giriş yapsa da günümüzde aktif olarak oynayan birçok birey de bulunmaktadır.

Temel mantığı oldukça kolay olan ancak bilgi dahilinde ilerlemenin mümkün olduğu bir oyundur. Çengel bulmacaya benzer bir yanı bulunur ancak daha basit kutucuklar ve grafikler tercih edilmiştir. Birbirine bağlantılı tek bir kelime oluşturulmasından dolayı daha kolay bir yapısı bulunmaktadır. Getirilen kategorilere göre ise bulunacak kelimeler farklılık göstermektedir.

CodyCross: Çarpraz Bulmaca oyunu içerisinde belirli seviyeler bulunmaktadır. Kişiler mağazalarından oyunu indirdikten sonra kullanmaya başlayabilmektedir. Seviyelerin ana teması bulunur. Bu ana temalar doğrultusunda kelimeler türetilmiştir. Örneğin Güneş Sistemi teması altında ay, güneş ve değişik gezegenlerin ismi sorulabilmektedir. Oyunun temel durumlarından birisi cevap gerektiren kelimelerin hepsinin aynı uzunlukta bulunmasıdır.

CodyCross: Çarpraz Bulmaca Nasıl Oynanır?

CodyCross: Çarpraz Bulmaca İndir
CodyCross: Çarpraz Bulmaca İndir

Başlangıçta bireylere belirli harfler gözükmektedir. Kelimelere yönelik geliştirilen tahminler neticesinde kutucuklar doldurulur. Kutucuklar doğruysa eğer buna göre dönüt verilir ve diğer cevaplara yardımcı olması adına bonus harfler serpiştirilir. Bir kelimeyi doğru bilmek bir sonraki kelime için oldukça avantajlı bir durum yaratmaktadır.

CodyCross: Çarpraz Bulmaca oyununda yanlış cevap sonrası herhangi bir puan kaybı söz konusu değildir. Aksine oyun firması kullanıcılara kolaylık oluşturabilmesi adına bazı yöntemler geliştirmiştir. Oyun sırasında tüm kelimelerden bir harf seçimi ile ortak bir oyun sonu kelimesi bulunmaktadır. Hedef tüm kutucukları doldurarak yukarıdan aşağı olan bu kelimeyi bulmaktadır. Ancak oyunu tersten götürerek ortadaki kelimeyi tahmin ederseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır.

 

Tüm bunların yanı sıra oyun içerisinde alt kısımda bazı yardımcılar bulunur. Kelimeyi bulmakta zorlandığınız anda bu yardımcıları kullanabilirsiniz. Reklam izleyerek ya da sonraki seviyelere geçerek güçlendiricilerinizin sayısını arttırmak mümkündür. Ancak genel tavsiye bu güçlendiricileri hemen kullanmamak ve ileriki zor seviyeler için saklamak yönünde gerçekleşir. İnternetsiz olarak da oynamaya uygun olan bu oyunu uygulama mağazalarından kolaylıkla indirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar
  1. Hatice

    cok keyifli ve güzel olduğunu düşünüyorum ailecek sık sık oynuyoruz ve aşırı eğleniyoruz tasarımı mükemmel aşırı keyifli herkese tavsiye ederim