Hay Day

Hay Day

Kullanıcı ve indirme sayısı olarak mağaza uygulamaları arasında oldukça dikkat çeken Hay Day oyunu bireylere keyifli anlar yaşatmaktadır.

Sürekli oyun oynamak ve oyunun belirli bir sonunun olmasını istemeyenler için Hay Day oldukça keyifli bir oyundur. Tercih edildiği takdirde bireyleri kendisine adeta bağımlı yapan her gün kontrol etmeyi gerektiren bir oyundur. Çiftlik oyunlarını özellikle seven bireyler için oldukça idealdir. Çeşitli görevleri ve online yapısını bünyesinde barındırarak bu kategoride ilk sıralarda yer almaktadır.

Çiftlik temalı geliştirilen oyun birçok özelliği bünyesinde tutmaktadır. Bireyler oluşturacağı çiftliği tamamen kendi kararları doğrultusunda oluşturabilmektedir. Dekorasyon kısmı kendisine ait olmaktadır. Başlangıçta oyun içerisinde görevleri bilgisayar üzerinden sağlamak mümkünken artık telefon ve tabletler aracılığıyla da oyunu oynamak mümkündür.

Kullanıcı ve indirme sayısı olarak mağaza uygulamaları arasında oldukça dikkat çeken Hay Day oyunu bireylere keyifli anlar yaşatmaktadır. Temel oyun mantığını kavradıktan sonra hep daha iyisini hedefleyen kişiler için bitmeyen bir macera söz konusudur. Kişiler günlük olarak giriş yaparak belirlenen görevleri ve amaçları yerine getirebilmektedir. Oluşturulan görevler ise oldukça kolay olmaktadır.

 

Hay Day Nasıl Bir Oyun?

Hay Day indir
Hay Day indir

Seneler önce Facebook üzerinden kullanıma açık olan oyun kullanıcı potansiyeli doğrultusunda telefon mağazalarında yer almaya başladı. Mağazalar üzerinden ücretsiz bir şekilde oyunu temin eden kişiler kısa sürede profillerini oluşturarak oyunu deneyimleme fırsatını kendisinde buldu. Oynadıkça kendisine çeken ve bir amaç oluşturan uygulama her yaştan birey için uygun olarak görülmektedir.

Başlangıçta kötü ve eksik bir durumda olan çiftlikte çalışılmaya başlanır. Bu çiftliğin hem patronu hem de çalışanı sizsiniz. Oyun içerisinde belirlenen ve söylenen görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu kimi zaman tarlaya bir şey ekmek iken kimi zaman ise satış yapmaktan geçmektedir. Bireyler farklı yöntem ve çeşitlerle ellerindeki mahsulleri satarak çiftliği geliştirmeye çalışmaktadır.

Satışlardan elde edilen gelir direkt olarak Hay Day oyununda çiftlik büyütmeye ya da mevcut değirmen gibi alanları geliştirmeye yaramaktadır. Bireyler tarafından haftalık olarak görevlerde oluşturulmaktadır. Online olması neticesinde haftalık yarışmalara takımlar halinde girmekte mümkündür. İletişim imkânı da oluşturan oyun bir sona sahip değildir. İstediğiniz düzeyde bir gelişim gösterebilme lüksünüz bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *