Roblox

Roblox

Oyun içerisinde oyun arayanların severek oynayacağı bir uygulama: Roblox! Uygulama 100 milyon indirme ile dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Oyun içerisinde oyun arayanların severek oynayacağı bir uygulama: Roblox! Uygulama 100 milyon indirme ile dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hayal dünyasının ötesinde bir gerçeklik sunmaktadır. Online olması neticesiyle kişiler aktif olarak sohbete de katılabilmekte hem bireysel hem de takım halinde ilerleme sağlayabilmektedir.

Uygulama hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kullanılabilmektedir. Kişiler belirli bir karakterleri doğrultusunda değişik bölümleri seçerek aktif olmaktadır. İçerisinde kimi zaman aksiyon bölümleri olduğundan yaş sınırı bulunmaktadır. 10 yaş altındaki bireylerin oynaması önerilmemektedir. Genellikle 10-18 yaş arasındaki bireylerin yoğunlukla oynadığı biliniyor.

Roblox Oyunu Ücretli Mi?

Roblox Corporation tarafından geliştirilen oyun ücretsiz indirme seçeneğine sahiptir. İndirme sırasında hiçbir ücret talep etmeyen uygulama içerisinde ise satın alma işlemleri mevcuttur. Robuk para birimi olarak adlandırılan oyun içerisinde bir değer bulunur. Bu değerler sayesinde kıyafet ve eşya alınabilmektedir. Oyun içi satın almalar sayesinde gerçek para karşılığında Robuk para biriminizi arttırabilirsiniz.

Roblox Oyunu Tehlikeli Mi?

Geliştirilen oyun herhangi bir kan ya da cinsellik içeriği bulundurmamaktadır. Ancak temelde aksiyon kategorisinde yer almasıyla birlikte kimi modlar oluşturulur. Bu modlar küçük yaştaki bireyleri etkileyebilmektedir. Aynı zamanda oyun içi sohbetler de ne tarz kişilerle karşılanacağını garanti etmemektedir. Üretici firma tarafından şikayetler doğrultusunda odalar direkt kapatılarak önlemler alınır. Belirli kelimeler ise sansürlenmiştir.

Roblox İndir
Roblox İndir

Roblox Nasıl Açılır?

Roblox uygulamasını internet sitesi, Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İnternet sitesine nazaran telefon mağazalarından indirip oynamak daha kolay olmaktadır. İndirme işlemi sonrası uygulamaya girildiğinde karakter ismi girilir ve belirli bir karakter oluşturulur. Kişiler beğenisine göre karakter oluşturduktan sonra oyunları oynamaya başlayabilir.

Roblox Nasıl Oynanır?

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bireylerin farklı modlarda oynama seçenekleri bulunur. Bulunan bu farklı kategorilerin arasında yarış, rol yapma, simülasyon, engel aşma gibi alanlar mevcuttur. Bireyler istekleri doğrultusunda birisini seçerek kendisinden beklenen görevleri yerine getirmeye çalışır. Dilerse bireysel dilerse takım halinde bulunacağı oyunlar mevcuttur. Aynı zamanda online sohbet imkânı sayesinde kişilerle iletişim kurarak ilerlemek mümkün olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *