Minecraft

Minecraft

2009 yılında piyasaya sürülen Minecraft oyunu kısa sürede milyonlarca indirmeyi bünyesinde barındırmaktadır. Başlangıçta bilgisayar üzerinden oynanan oyun kullanıcıların talepleri de göz önünde bulundurularak artık telefonlar sayesinde de oynanabilmektedir.

2009 yılında piyasaya sürülen Minecraft oyunu kısa sürede milyonlarca indirmeyi bünyesinde barındırmaktadır. Başlangıçta bilgisayar üzerinden oynanan oyun kullanıcıların talepleri de göz önünde bulundurularak artık telefonlar sayesinde de oynanabilmektedir. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren en çok indirme sayısına 200 milyon ile sahip olan oyun günümüzde birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Oyun grafikleri ilk bakışta kişiler için farklı gelmektedir. Adeta logolardan oluşturulmuş bir dünyada karakter olarak kendinizi bulmaktasınız. Ve çevreyi kendi gözünüzden birincil olarak görmektesiniz. Oyunun iki farklı moda sahip olması nasıl bir yol izlemeniz de etkileyici olacaktır. Her ne kadar grafik açısından günümüz oyunları gibi olmasa da hayal gücüne imkân vermesi ile kişileri etkilemektedir.

Minecraft Nasıl Yüklenir?

 

Minecraft nasıl indirilir telefonda derseniz isterseniz Google Play ya da App Store internet sitelerinden isterseniz direkt telefonunuz üzerinden temin edebilirsiniz. Ücretli oyunlar kategorisinde yer alan Minecraft oyunu, ufak bir bedel karşılığında satın alınabilir.. Aynı zamanda az bir depolama alanı kullanması da artı durumları arasında yer alır.

 

Minecraft Nasıl Oynanır?

 

Oyunu telefon ya da tabletlerinize edindikten sonra giriş yapıldığında birkaç farklı seçenek karşınıza çıkmaktadır. Mobil oyunlar içerisinde kullanıcıları iki farklı mod beklemektedir: Hayatta Kalma ve Multiplayer. Hayatta Kalma modundayken kişiler ellerinde hiçbir alet olmadan dünyaya gelir. Akşam gelecek olan yaratıklardan korunmak için acil olarak çevredeki eşyaları kullanarak belirli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Minecraft İndir
Minecraft İndir

Minecraft tarafından öne sürülen bu modda ilk olarak el yardımı ile ağaçtan parçalar koparabilirsiniz. Sonrasında düşen ağaç parçalarını toplayarak daha gelişmiş ürünler elde etmek mümkündür. Ancak bu mod içerisinde temel görev zararlı varlıklardan korunmak olarak karşımıza çıkar. Ev yapmanız yeri geldiğinde beslenmeniz için çevre koşullarını kullanmak gerekir. Bu noktada çevre keşfi yapmak ve elde var olan malzemeleri geliştirmek önemlidir.

 

Serbest mod ise herhangi bir görev olmaksızın sınırsız malzeme ile istediğiniz yapıları oluşturmanıza imkân verir. Özellikle Multiplayer modunda birden fazla arkadaşınız ile bir arada olacağınızdan daha büyük yapılara erişebilmek mümkündür. Hayalinizde olan herhangi bir durumu rahatlıkla ortaya koyarak ilerleme sağlayabilirsiniz. Görev ve hedef zorunluluğu bulunmadan istediğiniz süre zarfında hareket etmeniz mümkündür.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *