Kafa Topu

Kafa Topu

Futbol severlerin özellikle tercih ettiği oyunlar arasında günümüzde Kafa Topu bulunur. Bu oyun futbolla alakası olan ya da bilgisi olmayan bireyler tarafından bile kolaylıkla oynanabilmektedir.

Futbol severlerin özellikle tercih ettiği oyunlar arasında günümüzde Kafa Topu bulunur. Bu oyun futbolla alakası olan ya da bilgisi olmayan bireyler tarafından bile kolaylıkla oynanabilmektedir. Herhangi bir şiddet içeriğine sahip olmaması ve kolay oynanması neticesinde küçük yaştaki bireyler tarafından da oynanabilir. Yaş sınırı bulunmamaktadır.

Popülerliğinin giderek artmasıyla birçok oyuncu profilleri tarafından da oynandığı bilinir. Oyun temelde bir hikâyeye bağlı değildir. Klasik bir futbol maçından farklı olarak sahada sadece iki oyuncu bulunur. Bu oyuncular koca bir kafa ile temsil edilir. Hedef ise her futbol maçında olduğu gibi kaleye giderek gol elde etmektir.

Kafa Topu 2 Nasıl Oynanır?

 

Kafa Topu 2 olarak adlandırılan da oyun Masomo Gaming tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılara hem App Store hem de Android üzerinden kullanıma sunulmuştur. Hikayesiz ve tek hedefi gol atmaya yönelik olarak ilerleyen oyun oldukça keyifli vakitler yaşatır. Online olarak oynanan oyunda kişiler takımını ve karakterini belirlemektedir.

 

Karakter belirlendikten sonra kişiler rakiple karşı karşıya gelir. Belirli bir süre bulunur, maç sonlanana kadar mücadele devam eder. Özellikle kafa ile vurularak top kaleye iletilir. Tek kişi ile oyun oynandığından dolayı defans, kaleci, forvet her alanda bireyin etkili olması gerekir. Kişiler kısa sürede reaksiyon göstererek topun kontrolünü sağlamayı hedefler.

Kafa Topu İndir
Kafa Topu İndir

İki kişinin karşılaşmasını sağlayan Kafa Topu oyununun süresi çok uzun olmamaktadır. Maçın başlama düdüğünden itibaren kaleyi çok boş bırakmadan ancak korkusuz ilerlemek gerekir. İlerlemeler neticesinde goller elde edilir ve rakip oyuncu oyuna başlar. Sonlanma düdüğüne kadar bu durum devam eder. Son düdük sonrası en çok gol atan birey seviyenin galibi sayılır.

 

Oyun Online Kafa Topu oyunun devamı olarak üretilmiştir. İlk oyunda dünya genelinde en fazla oynanan oyunlar arasında yer alıyorken çıkarılan devam niteliğindeki oyunda ‘Futbol’ kategorisinden ilk sıralarda yer almaktadır. Kısa sürede kullanıcıların dikkatini çeken oyun günümüzde de sürekli indirilerek kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz oyunlar arasında oluşu ve grafiklerinin eğlenceli oluşu tercih edilmesinde etkili olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *