Sonic Dash

Sonic Dash

Engelleri aşarak sonsuz koşu oyunları sevenler için Sonic Dash çok doğru bir tercih olacaktır. Farklı yaş gruplarından bireylerin kolaylıkla oynayabileceği bu oyun oldukça stabil bir şekilde ilerleme sağlamaktadır.

Engelleri aşarak sonsuz koşu oyunları sevenler için Sonic Dash çok doğru bir tercih olacaktır. Farklı yaş gruplarından bireylerin kolaylıkla oynayabileceği bu oyun oldukça stabil bir şekilde ilerleme sağlamaktadır. Düz bir alanda koşu sağlanırken kişiler farklı engelleri aşmaya çalışıp daha fazla rekora koşmayı denemektedir. Telefon ve tabletlerden kolay bir şekilde temin edilmesi mümkündür.

Sonic Dash Nasıl Oynanır?

Temple Run gibi diğer koşu oyunlarına nazaran telefon algılaması olmayan oyun parmak hareketleri ile oynanmaktadır. Düz alanda Sonic karakterinin koşusu ile oyun başlar. Oyunu ilk defa yükleyen bireylere oyun hakkında temel bilgilendirme bölümü oluşturulmuştur. Oyunun yapısı, neler yapılabileceği aktarıldıktan sonra kişiler tam anlamıyla oyuna geçmektedir.

Sonic karakterinin temelde olduğu Sonic Dash, düz ve bitmeyen bir alanda durmadan koşmaktadır. Bu koşu sırasında adeta ‘engelli koşu’ gibi çeşitli parkur ve engeller oluşturulmuştur. Kimi zaman üstünden atlanılması kimi zaman yuvarlanıp alttan geçmek gerekir. Kişiler bu gibi hareketleri parmaklarını ekranda yukarı aşağı yaparak sağlamaktadır.

Fenerbahçe Mobil Oyunu: FuBo Rolls
Fenerbahçe Mobil Oyunu: FuBo Rolls
Sonic Dash İndir
Sonic Dash İndir

Oyunun ismini elde etmesinde etkili olan bir de ‘Dash’ isimli hareket vardır. Özel hareket oluşundan dolayı temelde herkesin yapabileceği bir durum değildir. Kişiler bu özelliği kazanabilmek için oyun içerisinde görevleri tamamlayarak halkalar kazanır. Belirli halkaya erişildiğinde ‘Dash’ adındaki hareket aktif hale gelmektedir.

Daha Fazla Görev Daha Fazla Puan!

Temelde diğer aksiyon oyunları gibi Sonic Dash macerasında da daha fazla puan elde etmek bulunur. 1900lü yıllarda ortaya çıkarak herkesin beğenisi kazanan Sonic karakteri ile hep daha iyisini yapmak hedeflenir. Daha fazla puan kazanmak ise oyun içerisinde belirlenen bazı durumların gerçekleşmesi ile ancak mümkün olmaktadır.

Oyun üretici firması düz koşu sırasında gerçekleşmesi mümkün olan üçü alt olmak üzere toplamda 11 görev yerleştirmiştir. Her görev tamamlandıkça oyun içerisinde halkalar birikmekte bu da ‘Dash’ isimli hareketi etkin kılmaktadır. Eğer hareketi kullanmaz ve bu şekilde oynamaya devam ederseniz daha fazla puan kazanabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *